עיצוב דוכנים או עיצוב קיוסקים

עסקים רבים עושים שימוש בדוכנים, לעתים בתור מהות העסק (למשל עסק של דוכנים למכירת קפה בתחנת הרכבת) ולעתים הדוכנים משמשים לצורכי יחסי ציבור כמו למשל דוכן בתערוכה המציג את המוצרים והשירותים של העסק. עיצוב דוכנים הוא אחד מתחומי הנישה המעניינים של תחום העיצוב  והוא מביא איתו מספר אתגרים המחייבים עבודה עם אנשי מקצוע, מעצבים המכירים את התחום.

לעיצוב דוכנים ישנם שני אתגרים עיקריים, הראשון הוא הצורך בפונקציונליות הלוקחת בחשבון את גודלו ואת מיקומו של הדוכן והאתגר השני הוא מיקומו של הדוכן בסביבה עיצובית זרה.

עיצוב דוכנים – הצורך בפונקציונליות

הדוכן במהותו חייב לנצל את השטח העומד לרשותו בצורה האופטימלית. דוכנים הם בדרך כלל קטנים וחייבים לנצל את המקום בצורה הטובה ביותר ולמלא את הפונקציה שהוגדרה להם בצורה מושלמת למרות המוגבלות. אם למשל מדובר בדוכן למכירת גלידה, הוא חייב להכיל מספיק מקום למקרר הגלידה, כלי ההגשה וכמובן הקופה הרושמת אך יחד עם זאת להיות אטרקטיבי ומושך מבחינה עיצובית. כמו כן הצורך להטמיע אלמנטים שונים כמו מקרר, מכונת שתייה, ציוד חימום, מחשב או כל דבר אחר הדרוש לצורך פעילות הדוכן מחייב יצירתיות גדולה של המעצבים.

השתלבות הדוכן בסביבה

כאשר אנו ניגשים לעיצוב דוכנים, איננו יכולים להסתפק במחברת הרישום ולתכנן דוכן מבלי לקחת בחשבון את הסביבה שבה הוא עתיד לפעול. התנאים הפיזיים של הסביבה, כמו למשל השאלה האם מדובר בדוכן חיצוני או דוכן הממוקם בתוך מבנה סגור, בהחלט משפיעים על העיצוב של הדוכן ובחירת החומרים. עיצוב דוכנים חייב לקחת בחשבון את הסביבה לא רק בגלל התנאים הפיזיים אלא גם בגלל הצורך העיצובי של השתלבות (או ניגודיות אם זה משרת את המטרה) בסביבה.
לנו ,ברנסנס דיז׳יין, ניסיון רב בעיצוב דוכנים למטרות שונות; בין אם זה דוכן המציע שירות לקוחות; מכירת מנויים או מכירת מוצרי מזון ושתייה, אנו תמיד מציעים פתרון עיצובי מושלם המאפשר לדוכן למלא אחר הפונקציה שלו ויחד עם זאת לשרת את המטרות השיווקיות והמיתוגיות של העסק. אנו מתמחים בפתרונות בהתאמה אישית והקמת דוכנים לכל מטרה.

עברית
פתח צאט'
צריכים עזרה
היי,
כאן אסנת בר נוי,
רוצים לדבר?
דילוג לתוכן