עיצוב קלינקות

עיצוב קלינקות

עיצוב קלינקות

קליניקה היא מקום אליו אנשים מגיעים לצורך קבלת טיפול, בין אם זו הסרת שיער בלייזר, מרפאת שיניים או כל סוג אחר של טיפול. הלקוחות אשר מגיעים לקבל טיפול בקליניקה מסתכלים על המקום בעין בוחנת ועל פי כך שופטים את המקום, אפילו אם זה מתרחש בתת המודע. למרות שמדובר בטיפולים עדיין המרפאות מתנהלות כעסק התלוי בלקוחות שלו כמקור ליצירת הכנסות. עיצוב קליניקות, למרות שיש לו מאפיינים עיצוביים שונים, עדיין חייב לבוא מתוך נקודת מבט השמה את המטופל במרכז, הלוא הוא הלקוח.

עיצוב קליניקות מתחיל במענה על הצרכים התפעוליים של המקום. ברמת העיקרון ישנו צורך בפינת המתנה, חדר טיפולים המאפשר פרטיות, עמדת קבלה המטפלת בלקוחות ובצרכים המשרדיים של הקליניקה. זהו ההיבט המעשי של העיצוב אך על מנת להעניק את חווית הלקוח הטובה ביותר ואת האופי שרוצים לתת למרפאה יש להשתמש בכלים עיצובים מתקדמים יותר.

עיצוב המשרה נינוחות

בשונה מעיצוב חנויות, כאן אין צורך בעיצוב הגורם ללקוח לקנות, לפחות לא באופן ישיר. הדגש בעיצוב קלינקות הוא תחושה נעימה עבור המטופל. מטופל אשר מרגיש בנוח בקליניקה הוא מטופל בעל נכונות יותר גדולה לשיתוף פעולה עם הפרוצדורות הרפואיות. למשל אם מדובר בקליניקה של רופא שיניים, כולנו יודעים שזה לא תענוג גדול לבקר אצל רופא השיניים ולחלקנו יש ממש חרדות מהנושא. תהיה זו טעות לחשוב שסוגיה זו קשורה אך ורק למאפייני הטיפול והיא מנותקת מהעיצוב. בכוחו של העיצוב לפצות על חוסר הנוחות של הפרוצדורה הרפואית. עיצוב נכון המשרה אווירה נעימה ונינוחה בהחלט יכול להפחית את חששות המטופל ולגרום לו להרגיש בנוח במהלך הטיפול ואפילו בעודו ישוב בחדר ההמתנה. מטופל המרגיש בנוח הוא לקוח מרוצהלקוח מרוצה הוא לקוח אשר מגיע לטיפולים חוזרים או ממליץ לאחרים על הקליניקה.

אנו ברנסנס דיז׳יין מאמינים כי עיצוב קלינקות אינו תלוי אך ורק באופי הטיפולים הניתנים במקום אלא חייב לקחת בחשבון את אופי קהל היעד של המרפאה. למשל אם מדובר במרפאה הפונה לילדים, יש צורך בעיצוב קלינקות המדבר את שפתם של הילדים ומסייע להם להרגיש בנוח ולהפחית חרדות מפרוצדורות רפואיות. או במילים אחרות, אנו מאמינים כי העיצוב הוא חלק מהריפוי.

 

עברית
דילוג לתוכן