עיצוב פנים

עיצוב פנים

עיצוב פנים

עיצוב פניםמקצוע או אומנות

עיצוב פנים הוא תחום אשר נולד מתוך תחום האדריכלות, אך להבדיל מאדריכל אשר מתעסק בכל האספקטים של המבנה, מעצבי פנים מתעסקים אך ורק בחללים הפנימיים של המבנה על כל פרטיהם. מבחינה מקצועית בעיצוב פנים לוקחים את כל הצרכים של האדם במבנה, כל סוג של מבנה. זהו יכול להיות בית פרטי, מבנה ציבורי או כל דבר אחר. על מעצבת הפנים לקחת בחשבון את אופי השימוש במבנה, אם למשל זהו בית פרטי יש לקחת בחשבון את הצרכים של בני המשפחה ולתכנן את העיצוב בצורה המשרתת היטב את צורכיהם.

צרכים טכניים לעומת צרכים עיצוביים

כאשר עוסקים בעיצוב פנים של בית פרטי יש להתאים את העיצוב לצרכים של בני המשפחה המתגוררים בבית. זה משפיע על חלוקת החללים הפנימיים והיחסים ביניהם. אך אם אתם חושבים שזהו רק עניין טכני אתם טועים לחלוטין. עיצוב פנים אשר מתייחס אך ורק לצרכים הטכניים מחמיץ את המטרה. אנו מאמינים כי עיצוב צריך לקחת בחשבון את כל ההיבטים, כולל ההיבטים הנפשיים. ישנו בהחלט קשר בין אופי הסביבה העיצובית לבין התחושות שאנו מרגישים כאשר אנו נמצאים בחלל המעוצב. לדוגמה צבעים קודרים משפיעים עלינו אחרת מאשר צבעים בהירים ושמחים. וכאשר אנו מדרים על השפעה של אובייקטים וצבעים על תחושותינו אנו מדברים על אומנות. אנו ברנסנס דיז׳יין רואים בעיצוב פנים אומנות; לא משנה באיזה פרויקט אנו מתעסקים, אנו תמיד משתמשים בעיצוב כאמצעי ליצירת תחושה ורגש.

נפלאות העיצוב

עיצוב פנים הוא בעל השפעה חזקה מאוד על החלל והתחושות שהוא משדר. אם מדובר בעיצוב פנים של עסק, כמו למשל חנות, עיצוב פנים הוא בהחלט בעל השפעה על הצלחת העסק. עיצוב פנים מוצלח מושך לקוחות אל בית העסק, משרתת את המטרות התדמיתיות של העסק ובסופו של דבר משפר מכירות. הוא גם לוקח בחשבון מאפיינים פסיכולוגיים של התנהגות צרכנים ומיישם אותם בעיצוב על מנת שהעיצוב יעבוד בהרמוניה עם התנהגות הצרכנים.

עיצוב פנים הוא לא רק אסתטיות, כאשר אנו ניגשים לפרויקט של עיצוב פנים, אנחנו קודם כל שואפים להבין את הצרכים של הלקוח. הדבר נכון גם לעיצוב בתים פרטיים וגם לעיצוב פנים עבור עסקים. הצרכים אולי משתנים, אך הקונספט של התאמת העיצוב לצרכים של המקום לא משתנה.

 

עברית
פתח צאט'
צריכים עזרה
היי,
כאן אסנת בר נוי,
רוצים לדבר?
דילוג לתוכן