עיצוב למלונות

אחד הפרויקטים המורכבים ביותר בתחום העיצוב הוא עיצוב מלונות. לפעמים מעצבים נדרשים לעצב מסעדה או חדר אוכל, לפעמים חדרי שינה או מקלחות, חללים ציבוריים, מתקני נופש ועוד. עיצוב מלונות הוא שילוב של כולם יחדיובתי המלון של היום מתאמצים לספק לאורחים את כל מה שהם צריכיםמחדר הכושר והמכבסה ועד הופעות בידור בלילה. המכלול של הדרישות העיצובית הכוללות חללים שונים למטרות שונות הוא רק תחילת הדרך של המורכבות העיצובית בבתי המלון. אך המורכבות העיצובית לא מסתכמת בזה! כאשר אנו ניגשים לעצב פרויקט עיצוב פנים, כמו למשל בית פרטי, אנו עובדים מול המשפחה המתגוררת בבית ומתאימים את הסביבה העיצובית לצורכיהם ולטעמם, אך לא כך בבתי המלון. בתי המלון מארחים באופן קבוע אורחים בעלי טעמים וצרכים שונים ויש צורך לתת מענה עיצובי אשר מאפשר לכולם "למצוא את מקומם" ולהרגיש בנוח בבית המלון. הקושי השלישי בעיצוב מלונות הוא הצורך להתחשב בכל הרגולוציות והתקנות הקשורות לעסק גדול המארח קהלים גדולים, מתקנות של מכבי אש ועד אלמנטים הקשורים לתשתיות המלון. עוד אלמנט מיוחד בבתי המלון הוא הצורך בעבודות תחזוקה וניקיון שוטפות, צורך הכרחי בהתחשב בכמות האנשים הגדולה הנכנסת בשערי בית המלון מידי יום. תחזוקה וניקיון הם תחום נפרד מתחום העיצוב אך עיצוב מלונות חייב לקחת בחשבון גם את הצרכים הללו, דבר אשר בא לידי ביטוי אפילו בבחירת חומרי הגלם בהם משתמשים.

עיצוב ונוחות

יש קשר חזק מאוד בין הנוחות שלנו לבין הסביבה העיצובית. בתי מלון הם אמנם לא בית, אך הם חייבים להבטיח לאורחים חווית אירוח אינטימית ונעימה בחדרם. עיצוב חדרי המלון חייב לכלול אופי עיצובי המשדר נינוחות ונעימות ומסייע לכל אורך להרגיש בבית. לא רק המראה החיצוני משחק תפקיד, על המעצבים לקחת בחשבון את כל הצרכים של אורח בבית מלון ולהעניק עיצוב תומך המאפשר לו לבצע את כל הפעולות.

מאתגר עיצובי לחוויה עיצובית

האתגר בעיצוב בתי מלון לא מרתיע אותנו, להפך! אנו רואים באתגר הזדמנות להפגין את מיטב כישרוננו ועבודת הצוות. אנו ברנסנס דיז'יין מוצאים הרבה סיפוק וריגוש בפרויקטים מסוג זה, דבר אשר בא לידי ביטוי בעבודה שלנו. אנו מאמינים כי בתפיסת העסקים המודרנית, בתי מלון הם הרבה יותר ממקום להעביר בו את הלילהבתי מלון צריכים לקחת בחשבון את כל חווית האורחים על מנת להבטיח להם שהות נעימה ומוצלחת. על מנת להשיג מטרה זו יש להשתמש בכל האמצעים, כולל העיצוב, על מנת לאפשר את מנוחה הטובה ביותר והבילוי הטוב ביותר.

אופי המלון

כאשר אנו ברנסנס דיז'יין ניגשים לפרויקט של עיצוב מלונות, בטרם אנו מתחילים לתכנן ולחשוב על פרטי העיצוב, אנו מתחילים בהבנת אופי המלון. בתי מלון נבדלים אחד מהשני באופיים, לצורך הדוגמה ישנם מלונות עסקים, מלונות נופש, מלונות הפונים לכל המשפחה לעומת מלונות למבוגרים בלבד, מלונות בוטיק, מלונות קונספט ועוד. אופי המלון בא לידי ביטוי בצורות רבות אך מה שנותן לו את המעטפת החיצונית הוא העיצוב. מעיצוב הכניסה למלון, הלובי ועד אחרון החדרים,  על העיצוב להיות בקו אחד עם הקונספט העסקי של בית המלון – על העיצוב להתאים לקהל היעד של בית המלון ולדבר באותה שפה שיווקית. אומרים שבחיים אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני; הסביבה העיצובית, באמצעות העיניים שלנו, יוצרת את הרושם הראשוני, זה שלפיו אורחי המלון שופטים ומגבשים דעה על בית המלון. עיצוב מלונות חייב להבטיח כי חווית הרושם הראשוני של בית המלון תהיה חיובית. מגוון הרשמים שהאורחים יקבלו בעיניהם ישפיעו על תחושותיהם וחווית האירוח שלהם בבית המלון.

 

עברית
דילוג לתוכן